SYSTEM ERP W CHMURZE?

Microsoft Dynamics NAV 365 to rozwiązanie oparte o platformę Microsoft Azure. System ERP w chmurze daje użytkownikom znacznie więcej możliwości, pozwala podnieść wydajność pracowników i efektywność procesów biznesowych.

Microsoft Dynamics NAV 365 jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego rynku, przedsiębiorców chcących się swobodnie rozwijać, nie martwiąc się o ograniczenia infrastruktury. W chmurze nie ma żadnych ograniczeń. Dowiedz się dlaczego warto wybrać system ERP w chmurze.

NAV 365

Microsoft Azure to ogromna, wydajna chmura obliczeniowa od Microsoft. Pozwala ograniczyć koszty utrzymania infrastruktury IT. Przedsiębiorstwo nie musi inwestować w serwery lokalne. Microsoft Azure daje możliwość przechowywania danych w bezpiecznej oraz w pełni skalowalnej chmurze.

Elastyczność i skalowalność

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw potrzebują odpowiednio dobranych zasobów oraz elastyczności, które pozwolą im na prowadzenie działalności z dowolnego miejsca oraz w dowolnym czasie. Wybierając system ERP w chmurze Twoja organizacja może rozwijać się efektywnie oraz dynamicznie. Nie ma także potrzeby inwestowania w specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie.

Platforma chmurowa pozwala rozwijać działalność oraz reagować na pojawiające się zmiany. Chmura obliczeniowa gwarantuje nieograniczoną skalowalność oraz wydajność, a także ogromną pojemność magazynu danych.

NAV 365

Bezpieczeństwo

Klienci, którzy wcześniej nie korzystali z chmury obliczeniowej, mają często obawy związane z poziomem zabezpieczeń danych, przechowywanych na platformie. Firma Microsoft oraz jej centra danych, które są rozmieszczone na całym świecie zapewniają najwyższy poziom ochrony danych oraz fizyczne zabezpieczenie znacznie przewyższające typową ochronę środowisk lokalnych.

Chmura gwarantuje bezpieczeństwo. Aplikacje i dane klientów posiadają taki sam poziom ochrony jak klienci korporacyjni firmy Microsoft, a w tym największe instytucje finansowe na świecie.

Pobierz!

Przewodnik po chmurze obliczeniowej.
System ERP w chmurze.

Czym jest chmura obliczeniowa?

Chmura obliczeniowa to model przetwarzania danych, który daje możliwość korzystania z usług, które dostarczane są przez usługodawcę. Wówczas oprogramowanie rozumiane jest jako usługa, do której użytkownicy otrzymują dostęp, bez potrzeby zakupu licencji, bądź instalacji oprogramowania na własnych serwerach. Usługodawcy dostarczają platformę chmurową oraz dbają o jej zabezpieczenie, sprzęt i utrzymanie.

Usługi oparte o chmurę obliczeniową zapewniają:

Pełną skalowalność, która gwarantuje, że to użytkownicy decydują o poziomie zużycia zasobów, w zależności od potrzeb

Łatwe odzyskiwanie utraconych danych oraz wyższy poziom stabilności

Oszczędności, związane z ograniczeniem kosztów związanych z infrastrukturą, zabezpieczeniami, sprzętem, działem IT

Najwyższy poziom zabezpieczeń, który gwarantowany jest przez usługodawcę i producent oprogramowania

Płatność naliczana jedynie za wykorzystane zasoby

System ERP w chmurze czy na serwerze?

Współcześni przedsiębiorcy posiadają szeroki zakres możliwości przy wyborze systemu ERP.

Mogą wybrać instalację na własnych, lokalnych serwerach lub na serwerach dzierżawionych w modelu cloud computing. Wybór uzależniony jest od charakteru organizacji. Jej specyfiki, procesów, wielkości oraz skali działań. Podejmując tę decyzję, powinni brać pod uwagę kilka ważnych czynników takich jak:

Koszt wdrożenia i utrzymania infrastruktury

Koszty związane z instalacją systemu ERP w chmurze obliczeniowej są znacznie niższe. Podobnie jest z kosztem utrzymania. Przedsiębiorstwa nie ponoszą wydatków, związanych z zarządzaniem infrastrukturą czy z zakupem zaawansowanego sprzętu. Dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, niższe koszty są ogromną zaletą.

Kontrola

Model chmurowy daje sporo możliwości kontroli kosztów. To dzięki skalowalności, organizacja korzysta tylko z takiej ilości zasobów, jaką potrzebuje. Na dodatek, przedsiębiorcy mogą dowolnie zwiększać bądź zmniejszać zużycie, nie martwiąc się o zasoby serwera.

Istotną kwestią jest możliwość kontroli danych. Powszechnie panuje przekonanie, że chmura nie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Jednak jest ono nieprawdziwe. W tych czasach chmura obliczeniowa posiada szereg mechanizmów, które pozwalają zabezpieczyć dane wrażliwe poprzez na przykład replikację w geograficznie nadmiarowych centrach danych.

Dopasowanie do potrzeb przedsiębiorstwa

Nie istnieją większe różnice między modelem tradycyjnym a chmurowym, w kwestii rozbudowy funkcji systemu ERP o dodatkowe rozwiązania branżowe. Większa część dostawców oprogramowania pozwala na prostą integrację z systemem ERP, niezależnie od tego, czy jest ulokowany w chmurze czy na serwerach lokalnych.

Dostęp

W przypadku modelu chmurowego, system ERP jest utrzymywany na zewnętrznych serwerach i udostępniany za pośrednictwem Internetu, a przedsiębiorcy mogą korzystać z kontroli nad procesami, które zachodzą w ich firmie. Należy jednak pamiętać, że ten model wiąże się z niebezpieczeństwem braku dostępu do sieci, wynikającego z potencjalnych awarii. W przypadku tradycyjnej instalacji systemu ERP, która umożliwia korzystanie tylko z wewnętrznej sieci firmowej, przerwa w dostępie do Internetu nie stwarza znaczących zagrożeń.

Dlaczego warto wybrać
system ERP w chmurze?

 • Kontrola kosztów dzięki skalowalności usługi
 • Redukcja kosztów na utrzymanie infrastruktury IT
 • Praca z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie
 • Maszyny wirtualne do dowolnego zastosowania
 • Aplikacje mobilne (iOS, Android, Windows)
 • Baza danych Microsoft SQL
 • Tani sposób na tworzenie i przechowywanie
  kopii zapasowych w chmurze
 • Niezwykła wydajność
 • Zabezpieczenia klasy korporacyjnej
 • Automatyczne tworzenie kopii zapasowych
 • Wysoka dostępność
 • Serwer multimediów – audio i wideo, masowe
  przesyłanie plików w trybie strumieniowym

Czym jest chmura obliczeniowa Microsoft Azure?

TOP