NAV.express

Szybkie wdrożenie systemu ERP


Wdrażając system Microsoft Dynamics NAV wykorzystujemy model wdrożenia o nazwie NAV.express. NAV.express jest zestawem gotowych narzędzi, szablonów, powtarzalnych procesów oraz zbiorem dobrych praktyk, które są gwarancją szybkiego wdrożenia i konfiguracji systemu ERP. Dzięki zastosowaniu NAV.express możliwa jest szybka implementacja podstawowych funkcjonalności systemu ERP, które mogą być rozbudowane w dowolnym czasie wraz z rozwojem Twojej firmy.

Jak to możliwe że proces wdrożenia jest tak szybki?
To proste. Lata doświadczeń, wiele wdrożeń u różnego typu klientów pozwoliło nam stworzyć NAV.express – narzędzie umożliwiające szybkie wdrożenie systemu ERP Microsoft Dynamics NAV w oparciu o ustandaryzowane procesy. Jest to idealne rozwiązanie dla małych oraz średnich firm sektora handlowo-usługowego oraz dla start-upów.

Czy NAV.express jest rozwiązaniem dla każdego?
NAV.express jest rozwiązaniem stworzonym dla firm, którym zależy na wdrożeniu podstawowych funkcjonalności systemu ERP jak zarządzanie magazynem, zakupami, sprzedażą, finansami i księgowością. Jest podwaliną dla dalszej rozbudowy, która może przydać się firmie, wraz z biegiem czasu i rozwojem działalności. Model wdrożenia NAV.express nie może być stosowany przy tradycyjnych formach wdrożeń, zawierających bogaty i spersonalizowany pakiet funkcjonalności (np. w branżach produkcyjnych bądź retail). Przy wielu modyfikacjach i funkcjonalnościach wymagany jest tradycyjny model wdrożenia oparty na metodyce Sure Step.

Czym jest NAV.express?

NAV.express jest to model umożliwiający szybkie wdrożenie systemu ERP w podstawowym pakiecie funkcjonalności. Pakiet ten w dowolnej chwili może zostać rozbudowany wraz z rozwojem potrzeb Twojej firmy.

Szybkość
wdrożenia

Gotowe
szablony

Uproszczone
wdrożenia

Niskie
koszty

Diagnoza

Ten etap rozpoczyna szybkie wdrożenie systemu ERP w trakcie którego konsultanci analizują sytuację w firmie oraz opracowują strategię migracji danych. W trakcie tego etapu przeprowadzane są także warsztaty wstępne dotyczące ogólnych funkcjonalności systemu Microsoft Dynamics NAV. Warsztaty są tylko wstępem do szczegółowych szkoleń dla użytkowników prowadzonych w kolejnych etapach.

Projekt

Etap projektowania obejmuje konfigurację rozwiązania oraz określa sposób wdrożenia. Następuje także prezentacja prototypu oraz testowa migracja danych.

Modyfikacje (etap opcjonalny)

NAV.express jest systemem opartym na gotowych szablonach, rozwiązaniach, które są stosowane w tysiącach firm na całym świecie. Są to ustawienia, zgodne z polskimi standardami i normami. Jeśli jednak Twoja  firma wymaga wprowadzenia modyfikacji i dodatkowych rozwiązań musisz skorzystać z dodatkowego etapu wdrożenia jakim są modyfikacje. Jest to etap opcjonalny, niewymagany przy standardowym modelu wdrożenia NAV.express.

Uruchomienie

Przedostatni krok wdrożenia systemu ERP – Microsoft Dynamics NAV to ukształtowanie użytkowników końcowych, którzy przechodzą łącznie około 8 dni szkoleń z podziałem na przyznane uprawnienia. Szkolenia kończą się egzaminami, które mają podsumować zdobytą wiedzę. Na końcu tego etapu dochodzi do ostatecznej migracji danych oraz zakończenia prac w starym systemie i rozpoczęcie prac na nowym.

Działanie

Szybkie wdrożenie systemu ERP zostało zakończone, a cała niezbędna wiedza przekazana klientowi. Po zakończeniu etapu Działanie klienci zostają przekazani do działu wsparcia.

NAV.express jest zestawem gotowych narzędzi, szablonów, powtarzalnych procesów oraz zbiorem dobrych praktyk, które są gwarancją szybkiego wdrożenia i konfiguracji systemu ERP – Microsoft Dynamics NAV.

 • jest to szybkie wdrożenie systemu ERP oparte na ustandaryzowanych procesach wdrożeniowych opracowanych na podstawie doświadczeń zebranych z wdrożeń Microsoft Dynamics NAV w wielu branżach oraz krajach
 • bazuje na metodyce Sure Step
 • rozwiązanie dedykowane jest dla małych i średnich firm liczących od 10 do 50 pracowników sektora handlowo-usługowego
 • niskie koszty oraz skrócenie czasu wdrażania systemu ERP dzięki uproszczonym procesom implementacji systemu ERP
 • atrakcyjna cena w pakiecie NAV365
 • gwarancja rozwoju i wsparcia aplikacji Microsoft Dynamics NAV
 • niższe koszty wdrożenia
 • szybka implementacja systemu i instalacja wielu użytkowników
 • gwarancja sukcesu wdrożenia
 • rozwiązanie dopasowane do wielkości przedsiębiorstwa oraz zakresu jego działalności
 • szybka i łatwa migracja danych
 • lepsza kontrola zachodzących procesów
 • 3-warstwowa architektura z klientem dostosowanym do roli użytkownika
 • środowisko rozwoju, które daje możliwość nieograniczonych możliwości dopasowania się do wymagań firmy
 • wydajna i bezpieczna baza danych Microsoft SQL Server
 • pełna integracja za pomocą technologii Web Services
 • obsługa komponentów .NET