Microsoft Dynamics NAV365

Najczęściej zadawane pytania

Jeśli masz jeszcze wątpliwości dotyczące produktu Microsoft Dynamics NAV365 zapraszamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Jeśli nie znajdziesz tutaj odpowiedzi na swoje pytania, zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta

question

Oczywiście. Aby każdy użytkownik mógł w pełni korzystać z funkcjonalności systemu ERP – Microsoft Dynamics NAV, gwarantujemy profesjonalną pomoc Działu Wsparcia.

Pomoc obowiązuje każdego użytkownika systemu przez rok. W trakcie tego czasu możesz skorzystać ze fachowej pomocy specjalistów Microsoft Dynamics NAV w zakresie funkcjonalności, czy ewentualnych problemów. Koszt to jedynie 99 zł netto/użytkownika. Po tym okresie wsparcie techniczne jest opcjonalne.

NAV365 jest pakietem funkcjonalności, w skład którego wchodzą: system ERP, Microsoft Dynamics NAV, Office 365 oraz chmura obliczeniowa Microsoft Azure. Jeśli jednak już korzystasz chociaż z jednego z powyższych elementów, nie musisz za niego ponownie płacić. Wówczas Twój abonament zostanie pomniejszony o składnik, z którego już korzystasz.

NAV.express – czyli usługa szybkiego wdrożenia systemu ERP przeprowadzana przez specjalistów z firmy IT.integro, może być uiszczona w postaci jednorazowej opłaty. Wówczas koszt wynosi 50.600 zł netto. Istnieje także możliwość rozłożenia kosztów, w wygodnym, rocznym abonamencie. Wówczas koszt to 4.675 zł netto/miesiąc. Warto zwrócić uwagę, że jednorazowa płatność jest niższa, niż rozłożona w miesięcznym abonamencie.

NAV365 jest zestawem funkcjonalności (system ERP – Microsoft Dynamics NAV, oprogramowanie biurowe oraz aplikacje Office 365, platforma chmurowa Microsoft Azure). W skład abonamentu rozłożonego na 12 miesięcy może dodatkowo wchodzić opłata za wdrożenie systemu ERP za pomocą metody wdrożeniowej NAV.express oraz roczny pakiet wsparcia technicznego HelpDesk. Wszystkie opłaty rozłożone są na 1 rok, dzięki czemu, po tym okresie umowa może być kontynuowana i przedłużona, bądź nie.

Aby kupić Microsoft Dynamics NAV zapraszamy do skorzystania z zakładki Kontakt (link: http://www.nav365.pl/kontakt/). Firmą wdrażającą oprogramowanie NAV365 jest IT.integro – kluczowy partner Microsoft Dynamics NAV w Polsce. Obecnie, do wdrożenia systemu ERP w pakiecie NAV365, wykorzystywany jest autorski model wdrożenia – NAV.express. Model ten zostało opracowany przez firmę IT.integro, a bazuje na znanej i sprawdzonej metodyce Microsoft Dynamics Sure Step. IT.integro jest jedynym dystrybutorem rozwiązania NAV365 w Polsce.

Oznacza to, że system Microsoft Azue można skalować w górę i w dół, w zależności od potrzeb. Dzięki temu rozwiązaniu, płaci się tylko za rzeczywiste zużycie. Nie muszą się Państwo martwić okresowymi „skokami zużycia”, wzmożonym ruchem. Microsoft Azure jest rozwiązaniem niezwykle elastycznym. Gdy potrzebujesz większej mocy, po prostu z niej korzystasz nie powodując zastoju prac swojej firmy.

Wybierając produkt Microsoft Dynamics NAV365 nie muszą się Państwo martwić bezpieczeństwem i ochroną danych firmowych. Microsoft zadbał o najwyższy poziom bezpieczeństwa gwarantując swoim użytkownikom aktualną ochronę przed wirusami oraz złośliwym oprogramowaniem, która zabezpiecza dokumenty firmowe i pocztą e-mail. Gwarantujemy także pracę bez postoju na poziomie 99,9%. Firmowe dane są bezpieczne także dzięki automatycznie tworzonej kopii zapasowej.
Warto wspomnieć, że Microsoft posiada zaostrzone zasady ochrony prywatności – oferuje najwyższy standard ochrony poufności informacji użytkownikom w UE.
Microsoft jest liderem rozwiązań chmurowych dzięki istnieniu wielu centrów danych, które wyposażone są w nowoczesny, bezpieczny sprzęt.
Microsoft proponuje swoim klientom także ochronę urządzeń mobilnych polegającą na zdalnym kasowaniu danych na urządzeniach mobilnych. W ten sposób nie tracą Państwo firmowych danych w przypadku kradzieży urządzenia.

Office 365 jest usługą dostępną na rynku od kilku lat. Cieszy się sporym zaufaniem klientów. Największą rekomendacją mogą być zadowoleni klienci. Wśród nich warto wymienić koncern Coca-Cola Enterprises (zatrudniający około 72 000 pracowników), Hyatt Hotels (106 000 pracowników), Japan Airlines (20 000 pracowników), czy Burger King (3500 pracowników).

Office 365 to gwarancja zawsze najnowszej wersji aplikacji Office w ramach wykupionej subskrypcji. Została ona zaprojektowana po to, by zwiększyć efektywność poprzez pracę w chmurze. Usługa ułatwia także stały kontakt z kontrahentami oraz współpracownikami, organizuje wspólną pracę z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Dodatkowo, nie mając dostępu do swojego komputera, można przesłać strumieniowo pełną wersję aplikacji pakiety Office na każdy komputer zaopatrzony w system Windows 7 i Windows 8. Wsparcie podstawowe i rozszerzone dla pakietu Office 2003 już wygasło.

Wersje on-line (Office 365) oraz standardowa wersja serwerowa są całkiem podobne, opierają się jednak na kilku znaczących różnicach. Usługa Office 365 co kwartał gwarantuje aktualizacje oprogramowania, dostarczając nowe funkcjonalności. Exchange Online daje możliwość agregowania poczty z wielu zewnętrznych kont (w odróżnieniu do Exchange Server). Dodatkowo charakteryzuje się wieloma zaawansowanymi funkcjami chroniącymi przed złośliwym oprogramowaniem. Exchange Online oferuje początkowe ustawienia rozmiarów skrzynki pocztowej czy limitów liczby wiadomości na adresata. Przy usłudze Exchange Server każdy użytkownik musi sam skonfigurować limity.
Także usługa SharePoint Online jest bardzo podobna do SharePoint Server, ale dodatkowo umożliwia udostępnianie dokumentów na zewnątrz.

Usługa Office 365 jest także dostępna dla użytkowników urządzeń Mac. Zgodnie z usługą Office for Mac, każdy użytkownik może zainstalować oprogramowanie Office 365 na maksymalnie 5 komputerach Macintosh. Także usługa Lync Web App udostępniła funkcje wcześniej niedostępne na platformie Mac.

W przypadku anulowania subskrypcji, Państwa konto będzie dostępne w trybie do odczytu przez kolejne 90 dni licząc od końca okresu rozliczeniowego. W tym czasie użytkownik może pobrać swoje dane. Po upływie tego czasu konto i dane zostaną bezpowrotnie usunięte.

Office 365 jest usługą zaprojektowaną tak, by spełniała najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Została wyposażona w wiele aparatów skanujących, które chronią przed złośliwym oprogramowaniem. Dane podlegają replikacji w nowoczesnych centrach danych. O najwyższym poziomie zabezpieczeń świadczą liczne, zdobyte certyfikaty ISO/IEC 27001:2005 oraz atest SSAE 16 typu I (poprzednio znany pod nazwą SAS 70 SOC 1 typu II). Dodatkowo, zgodnie z wymogami agencji rządu Stanów Zjednoczonych usługa Office 365 została poddana certyfikacji FISMA (Federal Information Security Management Act), a także otrzymała wymagane pozwolenie na wykorzystywanie przez agencję rządu. Usługa ta również spełnia wszystkie wymogi prawne Unii Europejskiej.

NAV.express jest usługą, która pozwala znacznie skrócić wdrożenie systemu Microsoft Dynamics NAV. Jest to możliwe dzięki zbiorowi dobrych praktyk, który został wypracowany przez wiele lat wdrażania w wielu firmach. NAV.express to nic innego jak zestaw narzędzi oraz szablonów pozwalających ograniczyć czas i koszty wdrożenia.
Czas wdrożenia jest zależny od kilku czynników, takich jak wielkość firmy, ilość użytkowników, ilość danych do przeniesienia.

NAV365 to oprogramowanie dla firm reprezentujące najnowszą technologię oferowaną przez Microsoft. Jest to system ERP zintegrowany  z całą funkcjonalnością dostępną dla firm handlowych. Dodatkowo NAV365 umożliwia szybkie wdrożenie, pozwalające cieszyć się nowym systemem w możliwie krótkim czasie.