Funkcjonalności Microsoft Azure

Tworzenie nowoczesnych aplikacji

Możliwość szybkiego wdrożenia szerokiej gamy aplikacji dla systemów Windows, Android, iOS, które korzystają z chmury, między innymi z sieci Web, multimediów i rozwiązań biznesowych, mobilności.

Chmura obliczeniowa Microsoft Azure umożliwia:

– pełną integrację z serwisami społecznościowymi, takimi jak Facebook, Twitter, Google+,

– konfigurację aplikacji tak, aby synchronizowały zawartość oraz działały offline,

– nawiązywanie połączeń z lokalnymi danymi,

– automatyczne skalowane się do urządzeń mobilnych,

– integrację z oprogramowaniem SQL, Oracle, SAP, MangoDB,

– wykorzystanie usługi Active Directory umożliwiającej jednokrotne logowanie na poziomie przedsiębiorstwa.

azure surface

Zarządzanie tożsamościami oraz dostępem

iphone mockup

Chmura obliczeniowa Azure daje możliwość zarządzania kontami użytkowników, synchronizacji danych z katalogami lokalnymi, a także do jednokrotnego logowania się do Azure, Office365 i innych aplikacji Saas, jak Aplikacje Google, Dropbox, DocuSign etc.

Chmura obliczeniowa Azure daje możliwość:

– wymuszenia usługi Multi-Factor Authentication za pośrednictwem modelu SaaS,

– wstępnej integracji między innymi z usługami Salesforce.com, Box, Office 365,

– jednokrotnego logowania do każdej z aplikacji sieci Web, zarówno lokalnej, jak i w chmurze.

Uzyskanie wglądu w dane operacyjne

Istnieje możliwość zarządzania danymi SQL, NoSOL oraz wbudowaną obsługą analizy danych. Microsoft Azure zapewnia lepszy wgląd w środowisko poprzez:

– gromadzenie, wyszukiwanie oraz wizualizacje danych maszyn,

– zarządzanie oraz prognozowanie pojemności infrastruktury,

– ochronę serwerów,

– śledzenie zmian w konfiguracji serwerów,

– proaktywne zapobieganie problemom z obciążeniem,

– oraz aktualizację serwerów.

azure database

Budowa infrastruktury

Chmura obliczeniowa Microsoft Azure pozwala w ciągu kilku minut uruchomić maszyny wirtualne i aplikacje systemu Windows, Linux. Na platformie chmurowej możesz korzystać z tych samych narzędzi do zarządzania z których korzystasz lokalnie takich jak:

– maszyny wirtualne,

– sieci wirtualne,

– magazyny,

– kopie zapasowe,

– odzyskiwanie witryn,

– duże wystąpienia obliczeniowe.

Elastyczność

Chmura obliczeniowa Microsoft Azure jest rozwiązaniem niezwykle elastycznym zapewniającym stabilność użytkowania niezależnie od ruchu. Dodatkowo Microsoft Azure obsługuje wszystkie systemy operacyjne (jak SQL Server, Oracle) oraz jezyki (C#, Java etc.)

Chmura Microsoft Azure jest otwarta na nowe możliwości. Stanowi ona to, co jest najlepsze w ekosystemach takich systemów jak Windows, czy Linux. Dzięki temu można tworzyć aplikacje oraz usługi działające na każdym urządzeniu.

Elastyczność jest związana także z możliwością pracy w dowolnym czasie. Platforma Azure  jest testowana w licznych firmach na całym świecie. Stanowi ona podstawę dla takich usług jak Office 365, Xbox, Bing i Skype.

Nieograniczona wydajność chmury

Azure

Centra obliczeniowe Microsoft oferują moc, która zapewnia użytkownikom nieograniczoną wydajność chmury. Nawet najbardziej rozbudowane stacje robocze nie oferują tak dużej mocy jak platforma Azure. Dzięki temu, rozwiązanie jest wygodne dla użytkowników, gdyż zapewnia im swobodę działania bez ryzyka obciążeń.

Jest to w szczególności istotne przy tak zwanych “sezonowych szczytach”, kiedy firmy pracują w przyśpieszonym tempie i wymagają znacznie większej wydajności swoich serwerów. Teraz możliwe jest to dzięki bezpiecznej chmurze Microsoft Azure.

Niskie koszty utrzymania

Microsoft Azure umożliwia ograniczyć koszty przeznaczone na dział IT. Wszystkie aplikacje, programy, dane są przechowywane w bezpiecznej chmurze, dzięki czemu nie ma potrzeby utrzymywania serwerów, a płatność za usługę naliczana jest jedynie za wykorzystaną przestrzeń serwerową.

Chmura obliczeniowa Microsoft Azure to miejsce, w którym przechowujesz wszelkie bazy danych, aplikacje, a także programy z których codziennie korzystasz w swojej firmie. Aby korzystać z nich masz możliwość kupna drogich serwerów bądź skorzystania z usługi Microsoft Azure. Jest to rozwiązanie, które może przynieść Twojej firmie realne oszczędności.

rain

Skalowalność

talking

Microsoft Azure jest rozwiązaniem w pełni skalowalnym. Oznacza to, że użytkownik płaci jedynie za wykorzystane zasoby. Platforma Azure gwarantuje Twojej firmie taki poziom wydajności, jaką w danym czasie potrzebujesz. Zapewnia ona wydajną pracę każdego dnia, nawet przy zwiększonym zapotrzebowaniu. Chmura optymalizuje wydajność w momencie, kiedy zapotrzebowanie się zmniejsza.

Naliczanie minutowe daje Ci możliwość płacenia tylko za to, z czego rzeczywiście korzystasz. Microsoft Azure posiada najlepszą ofertę na takie usługi infrastruktury jak:
– moc obliczeniowa,
– magazyny danych,
– przepustowość.

Twoja firma zawsze otrzymuje najlepszą cenę za otrzymaną wydajność.